» Tipy na výlety v okolí Krupky

Město Krupka

Město Krupka

Prohlédněte si turistické zajímavosti města Krupka: Hrad Krupka, Prohlídková štola Starý Martin, Muzeum Krupka, Bazilika Panny Marie Bolestné, Kostel sv. Prokopa, Kaple sv. Wolfganga, Hřbitovní kostel sv. Anny, Památník 313 obětí pochodu smrti, Husitskou ulici.

Muzeum Krupka

Muzeum Krupka

V muzeu, které se nachází přímo v centru Městské památkové zóny v původně renesančním městském domě, jsou instalovány stálé expozice věnované těžbě cínu, přírodě a historii zdejšího regionu.

Historické lázeňské město Teplice

Historické lázeňské město Teplice

Lázeňské město Teplice se spoustou historických budov, lázní, kostelů, kašen, parků, botanickou zahradou, zámkem s muzeem, hradní zříceninou Doubravkou či hvězdárnou a planetáriem patří mezi nejoblíbenější turistické cíle v okolí.

Zámek Duchcov

Zámek Duchcov

Návštěvníci duchcovského zámku shlédnou Valdštejnskou rodovou galerii, Valdštejnské muzeum, expozici v biliárovém křídle, místnosti zámeckého personálu a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy, který prožil na zámku posledních 13 let svého života.

Cisterciácký klášter v Oseku

Cisterciácký klášter v Oseku

Návštěvnická prohlídka kláštera z 13. století s bohatou historií zahrnuje klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, křížovou chodbu, rajský dvůr nebo starý konvent s raně gotickou kapitulní síní.

Prohlídková štola Starý Martin

Prohlídková štola Starý Martin

Prohlídková štola "Starý Martin" je jedno z nejvýznamnějších starých důlních děl krupského revíru a v současnosti je to oblíbený turistický cíl. O historii hornické štoly na cín se přečtěte zde.

123

[ ↑ k obsahu ↑ ]